ENGEST

3D disaintekstiilid

Kaasaegsetes tekstiilides saame kasutada innovaatilisi lisandeid ja käsitöövõtteid: helendavaid klaashelmeid, pärleid, siidimaali, kangatrükki, tikandit või shibori-tehnikat, mis muudab tasapinnalise kanga ruumiliseks. Põneva tekstiili loomisel on ka tellija ise osaline. Jaapani shiboritehnikast inspireerituna on disainer välja töötanud erinevaid autoritehnikaid sisustustekstiilidele ja nii saab kasutada kauni struktuuriga 3D-disaintekstiile kardinana, valgustina ja pilkupüüdva seinapildina.

3D-kardinate muster meenutab voolavat koske ja sellised autoritehnikas kangad valmivad käsitööna läbipaistvast organzast ühe- või kahekihilisena. Eriti efektne jääb kahekordne kardin, kus kanga eri värvid kumavad valguses teineteisest läbi, tekitades omakorda uusi põnevaid toone. Lainelise 3D mustriga külgkardina saab ka paksemast taftist ning mitmetest teistest kangastest. Kõik käsitööna valminud disainkardinad on pesukindlad, soovitav käsipesu. Kuid kuumtöötluse läbinud 3D kardinaid pole vaja isegi triikida ja nii sobivad nad hästi tänapäevase kiire tempoga inimesele.
Tekstiilikunstis uudsed 3D-disaintekstiilid elavdavad minimalistlikku interjööri ja tellijate tagasiside on olnud ainult positiivne.

Tutvuge kaasaegsete sisustustekstiilide võimalustega Visioon tekstiili kodulehel.
Koostöös saate endale kujundada unikaalse kanga, mis pakub elamusi aastateks …

Punane kivikangas

Jõulupunane