ENGEST

3D Kivikangas

Omab disainilahenduse patenti!

Kivikangas

KIVIKANGAS – on üks originaalsemaid kangaid 3D tekstiilikunsti vallas. Mererannal kive imiteeriv innovaatiline tekstiil valmib autoritehnikas käsitööna ja jääb ruumikujunduses ebatavaline pilkupüüdev seinakaunistus.

Kivikangas on loodud 2006 a. varakevadel disaineri Liivi Leppik`u poolt, sooviga pakkuda interjööri põnevamaid uudseid võimalusi. Ruumilise kanga disainilahendus on registreeritud Eesti Patendiametis, nov. 2008 ja tema kordumatus kinnitatud ülemaailmses Tekstiilide Ensüklopeedias, Fabric Stones, Textile Art kategoorias, jaan. 2010. www.textile-blog.com. Kivikanga tekstiilpildid on osalenud  erinevatel disaininäitustel. Fotol olev pilt “Teraskivid” osales rahvusvahelisel näitusel “Lahti Biennale Exhibition 2011″, Soomes ning samal sügisel Disainiööl Tallinnas. Seesama terashall tekstiilpilt on alates nov. 2011 Helsinkis, Eesti Majas püsinäitusel. Kivikanga viimasest disainiauhinnast “Exceptional Creativity 2013″ Stockholmis on võimalik rohkem lugeda kodulehe – Uudistes.

1.maist kuni 31.oktoobrini 2015 osales terashall kivikangas EXPO Milano Maailmanäitusel Itaalias. Teose nimi – “Jalutuskäik tähevalgel / A Walk in the Starlight”. Lähemalt saab lugeda ja näha kodulehe Uudistes.

Kolmemõõtmeline pehme kangas säilitab kivide kuju ka peale puutumist ning paneb inimeste silmad üllatusest särama. Põnevas värvitoonis 3D-tekstiil on ääristatud sobivas toonis peene metallraamiga pilkupüüdvaks seinapildiks ja näib nagu ehtsad kivid oleks seinal. Iga “kivide” värv jääb omamoodi kütkestav, kuid eriti efektne jääb ruumiline tekstiil suunatud valguses kui tekivad valguse-varju mängud. Ja nii nagu päris kivid on ka kivikangas hea positiivse energiaga, mida tunnetavad just tundlikumad vaatajad. Kuna disainitud ja valminud autoriloominguna, on iga selline 3D-tekstiil täiesti kordumatu ja ainulaadne.

Kivikanga pilt valmib tellimustööna soovitud mõõdus ja värvitoonis, 4-5 nädala jooksul. Originaalne tekstiilpilt on pakitud korrektsesse karpi, kaalult kerge ja sobiv ka postiga saatmiseks. Tänu kunstigaleriidele ja erinevatele tellimustele on kivikangad jõudnud Eestist kaugemale – Soome, Rootsi, Taani, Inglismaale, Shveitsi, Norra, Itaalia, Islandi, USA-sse, Kanada, Tshiili, Singapuri, Austraalia ja Uus-Meremaale jne. Tutvuge paljude fotodega interjööris, kuid senised kogemused näitavad, alles oma silmaga ruumilist tekstiili nähes saab vaataja tõelise ja lummava elamuse …

Autoritehnikates kangastele on loodud ühine brändinimi ja alates sept. 2013 on pildi raamil väike graveeritud autoritähis – ILLUSIONS by LIIVI LEPPIK  - unikaalne kangas luuakse just Teile! Jääb vaid unistada, millist värvi 3D tekstiil sobiks interjööri …

NB! Kuna vahel soovitakse originaalset kingitust oluliselt lühema tähtajaga, siis on ootamas valik tekstiilpilte. Kaunites värvides 3D piltide mõõdud algavad: 17 x 17 cm kuni 50 x 125 cm. , maksumusega: 45.- kuni 450.-Eur.  Vaadake lähemalt kataloog/hinnakirja ja küsige huvipakkuva tekstiilpildi kohta lähemat lisainfot autorilt – liivi@visioontekstiil.com . Olete oodatud!

Kivikanga näidiseid saab näha ka salongis:  LuxTerra Sisustus, Peterburi mnt. 14A, Tallinn. (näidis: hall, valge, oranz)